Uczniowie spędzają w placówkach edukacyjnych sporą część swojego czasu. Dzięki pedagogom nabywają potrzebne informacje oraz umiejętności, które wykorzystają w dorosłym życiu. Od początku nauki, rodzicom, jak i młodzieży szkolnej towarzyszą wydawnictwa, które dbają o to, aby potrzebna wiedza trafiła na ławki szkolne w postaci podręczników, materiałów multimedialnych czy zeszytów ćwiczeń. Przykładem takiego wydawnictwa jest WSiP, dzięki któremu światło dzienne ujrzał podręcznik do Języka polskiego “Oblicza epok. Klasa 3”.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne czym się charakteryzują?

WSiP prowadzi swoją działalność od 1945 roku i dzięki nabytemu doświadczeniu tworzy materiały dydaktyczne dla szkół. Warto zaznaczyć, że wydawnictwo także tworzy oraz udostępnia internetowe platformy edukacyjne, dzięki którym edukacja w szkołach jest zróżnicowana. WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, gdzie każdy pedagog znajdzie potrzebne pomoce naukowe związane ze swoim przedmiotem. Podręczniki szkolne przygotowywane są we współpracy z wybitnymi naukowcami, metodykami oraz specjalistami w swoich dziedzinach, dlatego wydawnictwo może pochwalić się niesłabnącym zaufaniem grona rodziców i pedagogów.

Podręcznik do nauki Języka polskiego

Materiały zawarte w podręczniku są ułożone chronologicznie oraz podzielone na jednostki lekcyjne, co pomaga w zapamiętywaniu wiedzy przez uczniów. By pokazać uczniom minioną epokę, jej literaturę oraz wybitnych twórców, zestawiono ją ze współczesnymi kontekstami. Podręcznik został wzbogacony o ilustracje, mini przewodniki oraz bloki powtórzeniowe, dzięki którym przygotowanie do egzaminów będzie łatwiejsze. Podręcznik do języka polskiego:

– “Oblicza epok. Klasa 3” autorstwa Dariusza Chemperka, Adama Kalbarczyka i Dariusza Trześniowskiego.

Podręcznik wydawnictwa WSiP to niezbędne narzędzie edukacyjne potrzebne podczas zajęć w szkole oraz uzupełniania wiedzy w domu. Książkę można nabyć w sklepie internetowym wydawnictwa oraz księgarniach stacjonarnych, jak i internetowych.